Güvenli Turizm Sertifikası Danışmanlığı

Güvenli Turizm Sertifikası Nedir?

Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm Türk vatandaşlara ve yabancı ziyaretçilere ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede alınması önerilen bir dizi tedbirleri tanımlıyor. 01.01.2021 tarihinden itibaren oda sayısı 30 ve üzeri olan konaklama tesisleri için zorunlu, oda sayısı 30’dan az olan konaklama tesisleri ve diğer alanlar için gönüllü olarak başvuru yapabilirler.

Güvenli Turizm Sertifikası Niçin Gereklidir?

Belgeyi alan tesisler TGA ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyurulmaktadır. Güvenli Turizm Sertifika logosu, belgeyi alan tesislerinin görünen noktalarına asılmakta ve müşteriler belge üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabilmektedir. Bu sayede tüm süreç şeffaflık kazanmaktadır.

İşletmenizi temizlik, hijyen ve sağlık açısından Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenmiş olan kriterlere göre hazırlayarak Güvenli Turizm Sertifikası alması için gerekli çalışmaları birlikte yapalım…